D-vitamiin, mida teatakse ka kui päikesevitamiini, kuulub rasvlahustuvate vitamiinide gruppi. Meie keha toodab seda siis, kui oleme päikese käes. D-vitamiin on omaette toitainete klass ja sellel on inimkehas palju elutähtsaid rolle.

VitaSolaris® D3 on kvaliteetne toidulisand, mis annab vajalikku D-vitamiini D3 kujul. See on märkimist väärt, kuna uuringute kohaselt on looduslikult saadud D3-vitamiin D-vitamiini kõige paremini omastatav vorm.
Natural Pharmaceuticals toidulisandeid valides võite olla kindel, et need kõik on toodetud Norras ja valmistatud parimatest, puhtaimatest ja kõige looduslähesematest koostisosadest. Meie toidulisandid on kvaliteetsed ja kõrgeima kvaliteediga.

1 tablett VitaSolaris® D3 sisaldab 50 mikrogrammi (2000 RÜ) D-vitamiini. See on maksimaalne sanitaar- ja epidemioloogianõukogu toidulisandite meeskonna poolt 2019. aastal kehtestatud toidulisandite kujul manustatava D-vitamiini ööpäevane annus.

D-vitamiini toidulisandina tarbimine (terved inimesed):
  • täiskasvanud (19–75-aastased) - 800–2000 RÜ (20–50 μg) päevas (sõltuvalt kehakaalust ja toiduga saadavast D-vitamiini kogusest) aasta läbi
  • eakad (> 75-aastased) - 2000 kuni 4000 RÜ (50–100 μg) päevas (sõltuvalt kehakaalust ja toiduga saadavast D-vitamiini kogusest) aasta läbi.
Allikas: Rusińska A., Płudowski P., Zasady suplementacji i leczenia witaminą D - nowelizacja 2018, Postępy neonatologii 2018; 24. lõige 1 [doi: 10.31350 / postepyneonatologii / 2018/1 / PN2018001]

Natural Pharmaceuticals VitaSolaris® D3 sisaldab ainult D3-vitamiini - seda organismi paremaks imendumiseks. Sama kehtib ka meie teiste D-vitamiini sisaldavate toidulisandite kohta.
D3-vitamiin on D-vitamiini vorm, mis tekib nahas päikese käes. Seda leidub ka teatud toitudes, näiteks munades ja kalades.
D2-vitamiin on vitamiini sünteetiline variant, mida leidub mõnedes ravimites ja toidulisandites. Ka mõned seened suudavad päikesevalguse mõjul D2-vitamiini toota.

Keha
D3-vitamiin imendub organismis paremini (bioloogiline kättesaadavus) kui D2-vitamiin. Uuringud näitavad, et D-vitamiini varumine kehas suureneb D3-vitamiini võtmisel rohkem kui D2-vitamiini tarbimisel. D2-vitamiini seondumine kandja plasmavalkudega on halvem kui vastav D3-vitamiini metaboliit. See on peamine põhjus, miks soovitatakse kasutada D3-vitamiini sisaldavaid toidulisandeid.

Allikad:
  1. Houghton L A, Vieth R. The case against ergocalciferol (vitamin D2) as a vitamin supplement. Am J Clin Nutr. 2006 Oct; 84 (4): 694-7
  2. Tripkovic L et al. Comparison of vitamin D2 and vitamin D3 supplementation in raising serum 25-hydroxyvitamin D status: a systematic review and meta-analysis. Am J Clin Nutr. 2012 Jun; 95 (6): 1357-64

D-vitamiin mängib teie kehas olulist rolli. See võimaldab toidust saadava kaltsiumi imendumist. Tänu sellele saab keha kätte tugeva luustiku ehitamiseks ja hooldamiseks vajaliku ehitusmaterjali. D-vitamiini puudus võib põhjustada lihasnõrkust ja on teaduslikult tõestatud, et D-vitamiini tarbimise ja normaalse lihasfunktsiooni säilitamise vahel on seos. Pealegi aitab D-vitamiin kaasa immuunsüsteemi normaalsele toimimisele, tänu millele saate läbi aasta terve püsida!

Parim viis piisavalt D-vitamiini organismi saada on päikese käes viibimine, rasvaste merekalade söömine või toidulisandi võtmine. Uuringud näitavad, et saame toidust vaid umbes 20% D-vitamiini vajadusest – toidust on keeruline piisavaid koguseid saada. Seetõttu on toidulisand lahendus paljudele inimestele. VitaSolaris® D3 on toidulisand, mis tagab kogu aasta vältel piisava D-vitamiini taseme säilimise.

D-vitamiini lisaks võtmine on soovitatav kõigile. Kuid eriti oluline on see inimestele, kes ei veeda piisavalt aega päikese käes ega söö 2-3 korda nädalas rasvaseid kalu.

Tasub meeles pidada, et eakate nahk ei tooda D-vitamiini nii tõhusalt kui nooruses ja seetõttu on nende puhul D-vitamiini madalam tase tõenäolisem.

Ka menopausi läbi teinud naised on D-vitamiini puudusest haavatavad.

Enne D-vitamiini juurde võtmisega alustamist on soovitatav teha 25-(OH) D vereanalüüs ja pöörduda arsti või apteekri poole.

Teil võib seda toidulisandit vaja minna ebapiisava päikese käes viibimise puhul, näiteks sügisel ja talvel. Või kui Te ei saa toidust piisavalt D-vitamiini.

Üle 75-aastastele on soovitatav kogu aasta jooksul kasutada 2000 kuni 4000 RÜ (50–100 μg) päevas (sõltuvalt kehakaalust ja toiduga saadavast D-vitamiini kogusest).

Hiljutised uuringud näitavad, et üle 75-aastastel eakatel on D-vitamiini tase sageli madal. Seda seletab see, et eakate nahk ei suuda D-vitamiini nii tõhusalt toota kui nooremana ja seetõttu on selle puudus lihtsam tekkima.

Ühest väikesest VitaSolaris® D3 tabletist päevas piisab, et täita üle 75-aastaste inimeste soovitatav päevane D-vitamiini tarbimine.

Pikal talveperioodil on eestlastel sageli raskusi kehale vajaliku D-vitamiini nõuete täitmisega. Eestis on meie laiuskraadi tõttu sügis-talvisel ajal naha D-vitamiini süntees peaaegu täielikult pärsitud. D-vitamiini lisaks tarbimine on eriti oluline talvekuudel, kuid kui me ei järgi päikese käes viibimise juhiseid*, on toidulisandeid soovitatav kasutada aastaringselt. * maist septembrini päikese käes viibimine katmata käsivarte ja säärtega > 15 minutit kell 10.00–15.00, ilma päikesekreemita

D-vitamiini puudusel kehas on palju põhjuseid, kuid üks olulisemaid on asjaolu, et veedame vähe aega päikese käes ja palju tööl või kodus. Veelgi enam, meil on ka pikad talvekuud ja menüüs ei ole palju toite, mis sisaldaksid seda olulist vitamiini.

D-vitamiini vajaduse rahuldamine on seetõttu enamiku eestlaste jaoks väljakutse. Teades, et 80% D-vitamiini tootmisest kehas tuleb päikesevalguse käes viibimisest, pole üllatav, et eestlastel seda nii vähe on.

Saate oma VitaSolaris® D3 tasuta varu kiiresti ja hõlpsalt kindlustada. Kõik mida peate tegema, on täitma ja esitama sellel lehel oleva tellimusankeedi ning Teie VitaSolaris® D3 tasuta aastavaru tarnitakse Teile peatselt. Postikulu eest maksate ainult 2,49€. Pakk jõuab turvaliselt Teie postkasti. Otsustasime VitaSolaris® D3 tasuta jagada, kuna soovime Teid ja Teie lähedaste tervise eest hoolitseda.

Jah, tellides D-vitamiini toidulisandit VitaSolaris® D3 kohe, saate peagi oma aastavaru tasuta otse oma postkasti. Postikulu eest maksate ainult 2,49 EUR.

Oleme Natural Pharmaceuticalsis teadlikud, et meie laiuskraadi tõttu kannatab enamik eestlasi D-vitamiini madala taseme käes.

Näitamaks, et hoolime Sinust, jagame üleriigilise kampaania raames D-vitamiini toidulisandi VitaSolaris® D3 aastavaru igasse Eesti koju. Käsitleme seda kui oma missiooni aitamaks eestlastel oma tervise eest hoolitsema hakata.

Kindlasti mitte, see pole püsitellimus. Aastavaru D-vitamiini saamine läbi VitaSolaris® D3 paki tellimise ei kohusta Teid millekski.

Saate meilt vaid ühe D-vitamiini saadetise ja maksate postikulu eest ainult 2,49€, välja arvatud juhul, kui tellisite ka mõne muu toote.

Soovitatav päevane annus: 1 tablett päevas

Koostis (1 tablett):
D3-vitamiin 50 µg (1000% NRV *)


* NRV - päevane võrdluskogus täiskasvanule

Märkus: ärge ületage soovitatud päevast annust.

Toidulisandit ei tohi kasutada mitmekülgse toitumise asendajana (asendusena). Tasakaalustatud toitumine ja tervislik eluviis on samuti väga olulised.

Enne D-vitamiini toidulisandina tarbimise alustamist on soovitatav teha 25- (OH) D vereanalüüs ja pöörduda arsti või apteekri poole.

Koostis: maltodekstriin, paksendaja (tselluloos, rasvhapete magneesiumisoolad), paakumisvastane aine (kaltsiumfosfaadid, ränidioksiid), kolekaltsiferool (D3-vitamiin), hüdroksüpropüülmetüültselluloos.

Säilitamine: kuivas ja jahedas kohas ning hoida väikelastele kättesaamatus kohas.

Tootmispartii number ja kõlblikkusaeg: pakendil.

Valmistatud Norras
Pharmatech A.S. poolt
Natural Pharmaceuticals Sp. z o.o.
jaoks: ul. Domaniewska
28 02-672 Varssavi

VitaSolaris® D3 on Eestis ametlikult registreeritud toidulisand.

Kampaania tingimused leiate sellelt lingilt.
VitaSolaris® D3

*Maksate vaid saatekulu 2,49 EUR

See veebilehekülg kasutab küpsiseid. Seda lehte kasutades nõustute nende kasutamisega. Lisateave